بهترین راه کارهای خنک کردن گوشی موبایل کدامند؟


یکی از مشکلاتی که کاربران حین استفاده از تلفن همراه با آن دست و پنجه نرم می کنند، داغ شدن گوشی موبایل است. داغ شدن گوشی موبایل می تواند به آن آسیب رسانده و در نهایت سبب انفجار آن شود. در این حالت باید اقدامات لازم را برای خنک کردن آن به کار گرفت. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا راه کارهای خنک کردن گوشی موبایل آشنا شوید.

خنک کردن گوشی موبایل

حتما برای شما هم پیش آمده است که حین کار کردن با گوشی موبایل احساس داغی در دستان خود کنید و هر لحظه در انتظار ترکیدن آن باشید. بعد از داغ شدن گوشی شما باید به سرعت راه کارهای خنک کردن گوشی موبایل را اجرا کنید. در غیر این صورت می بایست خود را برای آتش گرفتن و یا انفجار گوشی آماده کنید.
تعدادی از کارشناسان فعال در این حوزه می گویند که می توان با پیاده سازی راه کارهای پایین آوردن دمای تلفن همراه از آسیب رسیدن به موبایل جلوگیری نمود. به همین دلیل لازم است تا با افزایش درجه حرارت گوشی موبایل، این اقدامات را صورت دهید:

خنک کردن گوشی موبایل

تمامی برنامه های گوشی را غیر فعال کنید

اولین کاری که برای پایین اوردن دمای تلفن همراهتان باید انجام دهید، غیر فعال سازی تمامی اپلیکیشن های گوشی موبایل است. یعنی باید گوشی موبایل خود را به گونه ای تنظیم کنید که درگیر اجرای هیچ اپلیکیشنی نباشد. اجرا کردن اپلیکیشن های مختلف سبب کار کردن سی پی یو و در نهایت داغ شدن گوشی می شود. البته لازم نیست تا با اپلیکیشن های پاکسازی گوشی، نرم افزارهای خود را پاک کنید، بلکه غیرفعالسازی آنها برای مدتی کفایت می کند.

موبایلتان را خاموش کنید

مرحله بعدی برای پایین آوردن دمای تلفن همراهتان، خاموش کردن موبایل است. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گوشی و انفجار آن حین افزایش دما، بهتر است گوشی موبایل خود را خاموش کنید.

برای خنک کردن گوشی موبایل ، قاب آن را جدا کنید

حین داغ شدن گوشی، باید تا جایی که امکان دارد آن را از محیط گرم دور کنید. همچنین لازم است تا قاب گوشی موبایل خود را درآورید تا جریان هوای خنک و آزاد آن را در بر می گیرد.

دمای گوشی را پایین آورید

برای خنک کردن تلفن همراه خود، می بایست تمام تلاش خود را برای پایین آوردن دمای ان انجام دهید. به این منظور باید گوشی خود را از تمامی فضاهای گرم مانند قرار گیری در زیر نور آفتاب و یا نزدیک به اجاق گاز دور کنید. البته این بدان معنی نیست که باید گوشی موبایل خود را درون یخچال قرار دهید. بلکه بهتر است آن را در خنک ترین نقطه خانه بگذارید و آن را از وسایل گرمایشی دور نمایید تا به سرعت دمای آن پایین آید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *