شناسایی ماینرها برای استخراج بیت کوین و پرداخت هزینه برق به شکل ارزی


مدتیست که خبر قانونی شدن استخراج بیت کوین در کشورمان سر و صدا به پای کرده است. به این معنی که مجوز لازم برای کسب و کارهای این حوزه صادر شده است. اما حقیقت این است که ماینرها برای استخراج بیت کوین شناسایی می شوند چرا که می بایست هزینه برق ارزی پرداخت نمایند. آیا شناسایی ماینرها برای استخراج بیت کوین امکان پذیر است؟

شناسایی ماینرها برای استخراج بیت کوین

همان طور که می دانید، فرایند استخراج بیت کوین با پرداخت هزینه های برق قانونی عملی خواهد بود و طبیعتا هزینه ارزی برق بسیار گران تر از هزینه های برق معمولی خواهد بود. به همین دلیل برخی از افراد بر این باورند که هنوز می تواند بدون شناسایی ماینرها برای استخراج بیت کوین بدون مجوز لازم اقدام به این کار نمود.

شناسایی ماینرها برای استخراج بیت کوین

دولت مصرانه به دنبال کسب درآمد از برق صادراتی می باشد و قرار است در کنار 200 ساعت پیک مصرف برق و فروش بخش زیادی از برق تولیدی، از رصد ماینرها برای استخراج رمز ارز بیت کوین نیز کسب درآمد کند. این در حالیست که وزارت ارتباطات با محاسبه هزینه برق به شکل ارزی مخالف کرده است اما این طرح در وزارت نیرو و هیئت دولت به تصویب رسیده است و ماینرها ملزم به پرداخت آن هستند.
اما لازم به ذکر است که هنوز مصوبه اجرایی استخراج بیت کوین به طور واضح مشخص نشده است اما دولت برای شناسایی ماینرها برای استخراج رمز ارزها برنامه ریزی های زیادی انجام داده است که احتمالا به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجرات گلستان در این رابطه گفته است:

هیات دولت مصوبه مربوط به استخراج رمزارزها را تصویب کرده و معاون اول نیز آن را ابلاغ کرده است. از جمله مفاد موجود در این مصوبه، عدم حمایت دولتی از اقدامات متعاملین رمزارزها بوده و هر گونه ریسک به عهده ایشان خواهد بود. طبق مصوبه دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول اعطای مجوز به ماینرها شده و هرگونه استخراج رمزارزها باید تحت‌نظر این وزارت‌خانه و با مجوز آن صورت بگیرد. البته در مناطق آزاد و مناطق ویژه تجاری امکان تفویض اختیار از سوی وزارت صنعت به سازمان‌های مناطق آنها وجود دارد.

شناسایی ماینرها برای استخراج بیت کوین

به گفته وی، فرایند قانونی کردن تمامی اقدامات مربوط به استخراج رمزارزها توسط سازمان های مختلفی انجام می شود. همچنین او تاکید کرد که مایرها باید هزیه برق مصرفی را به شکل ارزی، با نرخ ارز نیما پرداخت کرده و یا اینکه اقدام به ساخت نیروگاه اختصاصی خارج از شبکه کنند. ضمنا استفاده از برق تخصیص یافته برای کشاورزی و مصارف صنعتی و دیگر، غیر قانونی بوده و برای استخراج ارز به مجوز نیاز است. به گفته وی وزارت نیرو از ابزارهای مختلفی که در اختیار دارد برای قطع انشعابات فعالیت های غیر مجاز و بدون مجوز اقدام خواهد کرد و با متخلفین برخورد خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *