امکان شناسایی پیام های فوروارد شده در واتس اپ برای کاربران فعال شد


واتس اپ یکی از محبوب ترین پیام رسان ها است که بعد از فیلتر تلگرام، کاربران بیشتری به استفاده از آن روی آوردند. این ییام رسان تا به امروز با آپدیت های مختلفی برآن شده تا امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد که اتفاقا به نظر می رسد در این موضوع موفق عمل کرده است. یکی از جدیدترین امکاناتی که در اختیار کاربران واتس اپ قرار می گیرد، امکان شناسایی پیام های فوروارد شده در واتس اپ است. با ما در ادامه این خبر همراه باشید.

شناسایی پیام های فوروارد شده در واتس اپ

در بهمن ماه سال 1397، این اپلیکیشن به منظور مقابله با اطلاعات نادرست، فوروارد کردن پیام ها را در این نرم افزار محدود کرد. در این حالت کاربران تنها می توانستند پیغام های خود را برای 5 نفر فوروارد کنند. این پلتفرم به منظور جلوگیری از انتظار اطلاعات نادرست این محدودیت ها را ایجاد کرد.
اما در راستای این هدف، هم اکنون شناسایی پیام های فوروارد شده در واتس اپ برای کاربران فعال شد تا آن ها بتوانند دفعات فوروارد شده را دریابند.

در این نرم افزار پیام های فوروارد شده با یک فلش نمایش داده می شود اما هم اکنون شناسایی پیام های فوروارد شده در این نرم افزار با دو فلش نمایش داده می شود.

پیام های فوروارد شده در واتس اپ

همچنین ممکن است کاربران در کنار این فلش عبارتی مانند forwarded many times را مشاهده نمایند که این عبارت حاکی از آن است که این پیام بارها فوروارد شده است. البته با توجه به آنچه که واتس اپ در صفحه بلاگ خود منتشر کرده است، امکان اطلاع دقیق از تعداد دفعات فوروارد شده برای کاربران وجود ندارد. بلکه این اطلاعات تنها در نزد شرکت محفوظ باقی می ماند و کاربران نمی توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

بنا بر گفته ی سخنگوی واتس اپ:

کاربران در آخرین به‌ روز رسانی واتساپ می‌ توانند متوجه شوند کدام پیام‌ ها بارها و بارها فوروارد شده‌‌اند. در نتیجه پیام‌ هایی که به‌ صورت زنجیره‌ای بارها باز ارسال شده باشند، قابل شناسایی هستند.

بی تردید تصمیم واتس اپ برای محدود کردن میزان فورواردها، برای مقابله و جنگ با انشتار اطلاعات غلط بوده است. چرا که کاربران بسیاری از این پلتفرم برای انتشار اخبار غلط در ارتباط با حملات وحشیانه در هند استفاده می کردند. اما هم اکنون این اپلیکیشن محبوب قصد دارد با اضافه کردن این ویژگی و در انتشار آن به کاربران، ضمن امکان اطلاع رسانی کاربران از خبر چند بار فوروارد شده، همچنان با انتشار اطلاعات و اخبار دروغین و نادرست جلوگیری کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *